iPhone 12 Hakkında İlk Bilgiler Geldi iPhone 12 Hakkında İlk Bilgiler Geldi

iPhone 12 Hakkında İlk Bilgiler Geldi


Apple, her yılın sonuna yaklaşırken en yeni telefonlarını tanıtıyor. Henüz iPhone 11 serisinin tanıtılmasının üzerinden fazla bir vakit geçmese bile, iPhone 12 özellikleri hakkında sızıntılar şimdiden ortaya çıkmaya başladı.

Apple’ın en yeni telefonlarını tanıtmasına çok uzun bir süre olsa bile sızıntılar şimdiden gelmeye başladı. Sızıntıların genel olarak doğruluğunun yüksek olduğu düşünülürse, gelecek aylarda tanıtılacak iPhone radikal özelliklere sahip olacak.

Sızıntılara göre, iPhone 12 Pro ve Pro Max modellerinde 3D ToF denilen derinlik sensörü kullanılacak. Bunlara ek olarak Pro modellerindeki 4 GB RAM’in, iPhone 12 Pro’larda 6 GB’a yükseltileceği belirtiliyor. Günümüzde USB-C standart hale gelirken, uzun süredir iPhone USB-C’ye geçecek iddiaları ortaya atılıyor. Bu kapsamda 2021 yılında Lightning konnektörünün en az bir iPhone modelinden kaldırılacağı belirtiliyor.

Tanıtılmasına 8 aydan uzun bir süre olan modeller için konuşmak şimdiden zor olsa bile, iOS işletim sisteminin yüksek seviyede RAM’e ihtiyaç duymadığını düşürsek 6 GB RAM oldukça yüksek olarak değerlendirilebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar