48 MP Kameralı Y7p Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı 48 MP Kameralı Y7p Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı

48 MP Kameralı Y7p Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı


Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, uygun fiyatlı akıllı telefon yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl ABD hükümetinin yaptırımlarına rağmen kullanıcı sayısı ve sattığı telefon adedini arttıran Huawei, Y serisi için yeni bir model tanıttı.

Huawei Y7p ismiyle tanıtılan telefon gücünü Kirin 710F yonga setinden alıyor. Bilindiği üzere Kirin 710F, Huawei’nin kendi üretimi olan yonga setlerinden biri.

Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 64GB. Dahili depolama alanı biraz düşük gibi görünse de microSD kart desteği sayesinde bu alanı 512GB daha genişletme imkanına sahipsiniz.

Delikli ekran tasarımına sahip modelde HD+ çözünürlükte 6.39 inçlik IPS LCD ekran bulunuyor. 4000 mAh kapasitesinde, ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen Huawei Y7p 10W hızlı şarj teknolojisin de destekliyor.

Telefonun arka tarafına baktığımızda dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Huawei Y7p'de 48MP’lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş açı ve 2 MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor. Ön yüzde ise 8MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

Son olarak Huawei Y7p fiyatı ile ilgili de bilgi verelim. Çinli üretici telefonun fiyatını 145 euro / 160 dolar olarak belirlemiş. İlk etapta Tayland’ta satışa sunulacak olan modelin global pazara ne zaman geleceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar