Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS'a Güncelleme Geldi Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS'a Güncelleme Geldi

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS'a Güncelleme Geldi


Huawei’nin geliştirdiği HarmonyOS işletim sisteminin yazılım güncellemesi yayınlandı. HarmonyOS şimdilik sadece Honor Vision televizyonlarda kullanılıyor…

Huawei’nin geçen sene kullanıma sunmuş olduğu HarmonyOS işletim sistemi için güncelleme yayınlandı. Söz konusu yazılımsal gelişme, yalnızca Honor Vision televizyonlar için kullanımı mevcut olan işletim sisteminin gelişiminin sürdüğüne işaret etti.

Çin merkezli saygın teknoloji şirketinin Android’e alternatif olarak geliştirmiş olduğu HarmonyOS ilk kez Honor Vision ve Vision Pro adlı akıllı televizyonlarda kullanılmıştı. İşletim sistemi akıllı telefonlara şimdilik gelmedi.

İlk güncellemeyle beraber televizyonlara yeni özellikler kazandırıldı. Ayarlarda ve bazı uygulamalarda değişiklikler yapıldı.

Televizyonlarda kullanılan güncellemeyle beraber yeni TV kanalları ve ekranda duvar kağıdını yenileyebilme gibi özellikler geldi. Albüm fotoğraflarını toplu silme özelliğiyle de kullanıcıları sevindiren bir diğer ekstra oldu.

Honor Vision televizyonlar halihazırda yalnızca Çin’de satışa sunuluyor. Diğer yandan son güncellemeyle beraber ayarlar kısmına global menü desteklerinin de eklenmesi modellerin küresel ölçekte de sunulabileceğine dair beklentiyi güçlendiriyor. Bu durum televizyonların kısa zaman içinde Avrupa pazarında satışa çıkabileceğinin göstergesi olarak kabul ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar