iPhone 9'un Videosu Ortaya Çıktı iPhone 9'un Videosu Ortaya Çıktı

iPhone 9'un Videosu Ortaya Çıktı


Uzun bir süredir uygun fiyatlı yeni nesil iPhone modeli için hazırlık yapan Apple, Mart ayının sonunda iPhone 9’u tanıtabilir.

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bazı raporlarda Apple’ın 31 Mart’ta düzenleyeceği etkinlik kapsamında iPhone 9 ve yeni nesil iPad modellerini tanıtacağı iddia edilmişti.

Bugün ise iPhone 9 (ya da iPhone SE2) modelinin canlı canlı göründüğü bir video ortaya çıktı. Dilerseniz aşağıdan bu videoya göz atabilirsiniz.

Tabi ki her şeyden önce şunu belirtmek gerekiyor. Videoda görünen telefon iPhone 9 ya da SE2 olmayabilir. Zira tasarım olarak bakıldığında uygun fiyatlı yeni iPhone modelinin, iPhone 8 ya da iPhone 7’den farklı bir yanı yok.

Öte yandan dip not olarak hatırlatalım. Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre Apple uygun fiyatlı iPhone modelinde A13 Bionic yonga setini kullanacak. Sistemini 3GB RAM ile destekleyecek olan telefon minimum 64GB’lık dahili depolama alanına sahip olacak.

Telefonun fiyatının ise 350 ile 400 dolar arasında olması bekleniyor. Muhtemelen ülkemizdeki fiyat aralığı da 3500 TL ile 4000 TL arasında olacaktır.

Yeri gelmişken şunu da belirtelim. Hali hazırda satışta olan iPhone 8 ülkemizde 4500 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Dolayısıyla iPhone 8’den daha güçlü bir telefonun 350 – 400 dolar bandından satışa çıkacak olması, biraz ilginç. Elbette Apple’ın iPhone 9’u plastik bir kasa içerisine yerleştirme ihtimalini de unutmamak gerekiyor. Aynı iPhone 5c modelinde olduğu gibi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar