Samsung Galaxy Buds Plus Fiyatı ve Özellikleri Netlik Kazandı Samsung Galaxy Buds Plus Fiyatı ve Özellikleri Netlik Kazandı

Samsung Galaxy Buds Plus Fiyatı ve Özellikleri Netlik Kazandı


Son dönemde kablosuz kulaklıkların iyice yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Muhtemelen önümüzdeki birkaç sene içerisinde kablolu kulaklıklar tamamen piyasadan silinecektir. Hatta pek çok akıllı telefon üreticisi de kablosuz kulaklıkları telefonla birlikte ücretsiz olarak verebilir. Fakat şimdilik kablosuz kulaklık edinmek için ekstra ücret ödemek zorundayız.

Apple’ın kablosuz kulaklık sektörüne öncülük yaptığını söylemek mümkün. Elbette Apple AirPods’u çıkarmadan önce de kablosuz kulaklıklar vardı. Fakat hiçbir üretici telefondan 3.5mm kulaklık girişini kaldırıp, yeni bir kablosuz kulaklık tanıtmaya cesaret edememişti.

Apple’ın hamlesine kullanıcılardan aşırı bir tepki gelmeyince, sektördeki diğer üreticiler de belli modellerinden 3.5mm kulaklık girişini kaldırma kararı aldı. Böylece pazardaki kablosuz kulaklık yelpazesi de genişledi. Bu modellerden birisi de Samsung’un geliştirdiği Galaxy Buds’tı.

Samsung rakiplerinden farklı bir tasarıma yönelerek, tomurcuğu andıran bir kulaklıkla karşımıza çıktı.

Elbette bu tasarımın pek çok olumsuz yönü de var. Örneğin Galaxy Buds ile yapılan telefon görüşmeleri çok da verimli olmuyor. Genel kanı Samsung’un bunu yeni Buds modelinde düzelteceği yönündeydi.

Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan Galaxy Buds Plus özelliklerine göre, önemli bir güncelleme söz konusu değil.

İki kulaklık arasındaki en önemli fark, Galaxy Buds Plus ile artan şarj süresi. Artan batarya kapasitesi ile şarj süresinin 2 katına çıktığı belirtiliyor. Ayrıca kulaklıktaki mikrofon sayısı da 1’den 2’ye çıkarılmış. Bu kararın görüşmelere ne derece etki edeceği şimdilik belirsiz.

Aradaki bu fark için Samsung’un istediği ücret ise 149 dolar. Yani Galaxy Buds’tan 20 dolar daha fazla. Sunulan özelliklerin bu farka değip değmeyeceği ise kullanıcıların takdirine kalmış.

Yorum Gönder

0 Yorumlar