Samsung Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite Türkiye Fiyatı Cep Yakıyor Samsung Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite Türkiye Fiyatı Cep Yakıyor

Samsung Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite Türkiye Fiyatı Cep Yakıyor


Ülkemizde de hayli geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Samsung yüksekten uçmaya devam ediyor. Kısa süre önce tanıttığı S20 modellerinin Türkiye fiyatını üst perdeden gören Güney Koreli şirket, Z Flip modeli için de 13.499 TL gibi astronomik bir fiyat talep etmişti.

Amiral gemisi modelleri ile kemik kullanıcı kitlesini kaybeden Samsung, orta segment için satışa sunduğu Galaxy S10 Lite, Note 10 Lite ve A71 fiyatlarıyla da büyük hayal kırıklığı yarattı.

Bugün itibariyle ülkemizde satışa sunulan Galaxy Note 10 Lite modeli için 4999 TL’lik bir etiket belirleyen Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy S10 Lite için de 5.499 TL’lik fiyatta karar kıldı. Galaxy A71’i de 3699TL’den kullanıcıların beğenisine sunan Samsung Türkiye fiyat tarafında büyük hayal kırıklığı yarattı.

Ülkemizde bu fiyatlara amiral gemisi modelleri satılırken, Samsung orta segment modelleri uçuk fiyatlardan kullanıcılara sunarak mevcuttaki kitlesini kaybetmek adına önemli bir adım attı.

Eğer Samsung Türkiye fiyat politikasını bu şekilde devam ettirirse önümüzdeki dönemde ülkemizdeki Çinli üreticilerin işi daha da kolaylaşacaktır.

Samsung’un acilen Türkiye’deki fiyat politikasını gözden geçirmesi gerekiyor. Aksi takdirde bazı şeyler için çok geç olabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar