Samsung'tan Yeni Sanal Gerçeklik Aygıtı Çıkarmaya Hazırlanıyor Samsung'tan Yeni Sanal Gerçeklik Aygıtı Çıkarmaya Hazırlanıyor

Samsung'tan Yeni Sanal Gerçeklik Aygıtı Çıkarmaya Hazırlanıyor


VR başlığını ilk kez kullanan bazı insanlar bu deneyimden sonra gözlerinin böcek gözü gibi olduğunu söylerler. Samsung ise, kullanıcılarına Odyssey VR başlığı ile gerçek anlamda böcek gözü görüntüsü verecek gibi duruyor.

Samsung’un HMD Odyssey Windows Karma Gerçeklik başlığının devamı niteliğindeki VR başlığına ait patent başvurusu ortaya çıktı. Bu patent dosyası alışılmışın dışında VR başlığının üç boyutlu taslaklarını da içeriyor. Bu renkli taslaklar gerçekten de kullanıcının böcek gibi görüneceğini hissettiriyor.

Normal şartlarda pek çok patent başvuru dosyasında genellikle siyah beyaz çizimler yer alır. Hatta bazı çizimlerden neye benzediği hakkında bir fikir üretmek bile çok zordur. Bu nedenle Samsung’un renkli taslaklar kullanarak hazırladığı bu dosyanın oldukça olağan dışı olduğu söylenebilir.

VR başlığının ön kısmında ikiye bölünmüş kubbe görünümüne sahip iki bölüm bulunuyor. Bu tasarım meyve sineklerinin gözlerine oldukça benziyor. Bu benzerliğin bilinçli mi yapıldığı yoksa denk mi geldiği ile alakalı bir bilgi yok. Ancak ihtimallerden birisi de Samsung’un işlevi estetikten önde tutarak bu değişikliği yapmış olması.

Ortaya çıkan patent dosyası, Samsung’un yeni VR başlığının kendisinden öncekine kıyasla daha güçlü olabileceğinin sinyallerini veriyor. Her ne kadar taslaklarda görünmüyor olsa da, çizimler incelendiğinde Samsung’un başlığın ön tarafında her bir yarıya 2 tane olmak üzere toplam dört adet kamera yerleştireceği anlaşılıyor. Bu sayede takip sisteminin görüş alanı genişleyecek ve kullanıcılar kollarını açtıklarında bile takip edilebilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar