Sony PlayStation 5 İçin Resmi Başvuruyu Yaptı Sony PlayStation 5 İçin Resmi Başvuruyu Yaptı

Sony PlayStation 5 İçin Resmi Başvuruyu Yaptı


CES 2020’de PlayStation 5 logosu Sony CEO’su Jim Ryan tarafından resmi olarak açıklanmıştı. Bu açıklama oyuncuların heyecanını gittikçe yükseltmişti. Şimdi ise ortaya çıkan bir habere göre Sony, Avrupa’ya PS5 için resmi başvurusunu tamamladı.

Bu başvuru, konsolun yakın zamanda görücüye çıkacağının habercisi olabileceğini gösteriyor. Bu haberle birlikte PS5’in çıkış tarihi de merakla beklenmeye başlandı.

LetsGoDigital tarafından sızdırılan belgeye göre Sony, PS5 için İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü’ne 27 Ocak tarihinde bir marka başvurusunda bulundu. Yapılan başvurunun; etkileşimli bilgisayar yazılımı, bilgisayar-video oynatıcı ve interaktif eğlence olarak 3 bölüm altında dosyalandığı öğrenildi.

Uzun süredir dolaşan spekülasyonlara rağmen henüz PS5’in çıkış tarihi hakkında Sony’nin yaptığı resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat ortaya çıkan bu belge, Sony’nin önümüzdeki ay özel bir etkinlikle PS5’i tanıtma ihtimalini kuvvetlendirmiş durumda. 

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Japonya’da yaptığı ticari marka başvuruları ile dikkat çeken Sony, bu başvurularda PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10 isimleriyle alakalı da marka çalışması yapmıştı. Şunu da belirtmek gerekir ki PS5 markası da Sony tarafından 2006 yılında güvence altına alınmıştı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar