Sony Xperia 10 II Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri Sony Xperia 10 II Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri

Sony Xperia 10 II Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri


Son dönemde akıllı telefon pazarında kan kaybına uğrayan isimlerin başında gelen Sony, bugün ki etkinlikte yeni amiral gemisi modeli Xperia 1 II ve orta segment modeli Xperia 10 II’yi tanıttı.

Xperia 1 II modelinde kamera bazlı yeniliklere yönelen Japon teknoloji devi, orta segmentte ise batarya ve yonga seti tarafında güncellemelere gitti.

Xperia 10 II, gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 665 yonga setinden alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 128 GB.

FullHD+ çözünürlükte 6 inçlik 21:9 CinemaWide OLED ekranla gelen telefonda 8 MP’lik ön kamera bulunuyor.

Xperia 10 II’nin arka tarafına geçtiğimizde ise dikey olarak konumlandırılmış 3’lü ana kamera modülü ile karşılaşıyoruz. Telefonda 12MP’lik ana kameraya 8MP’lik ultra geniş açı ve 8 MP’lik telefoto kamera eşlik ediyor.

3600 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir batarya ile gelen Xperia 10 II, selefine göre daha geniş ve uzun olmasına karşın yüzde 10 oranında daha hafif bir model.

Toz ve suya karşı IP65 / 68 derecelendirmesi alan modelin hem ön, hem de arka tarafında Gorilla Glass 6 teknolojisinden yararlanılmış.

Sony orta segmentteki yeni modelinin 2020’nin 2. çeyreğinde satışa sunulacağını açıkladı. Fakat telefonun fiyatı ya da tam çıkış tarihi hakkında net bir bilgi verilmedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar