Uygun Fiyatlı iPhone 9'un Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı Uygun Fiyatlı iPhone 9'un Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Uygun Fiyatlı iPhone 9'un Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı


Teknoloji gündemini az çok takip edenlerin de bildiği üzere, Apple uzun bir süredir uygun fiyatlı yeni bir iPhone modeli üzerinde çalışıyor.

Şimdilik bu iPhone modelinin ismi tam olarak bilinmese de genel kanı iPhone 9 ya da iPhone SE2 isminin kullanılacağı yönünde. Elbette burada iPhone 9 isminin biraz daha ağır bastığını söyleyebiliriz.

Eğer şimdiye kadar sızdırılan raporlar doğruysa, iPhone 9 klasik bir tasarımla karşımıza çıkacak. Dış tasarım itibariyle iPhone 8’i andıracak olan model, iPhone 11 modellerinde kullanılan A13 Bionic yongasından güç alacak. Telefonun fiyatının da 350 ile 400 dolar arasında olması bekleniyor.

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilerde Apple’ın Mart ayının ortasında yeni bir etkinlik düzenleyeceği ve bu etkinlikte yeni iPhone modelini tanıtacağı söyleniyordu.

Lakin Apple bir sonraki etkinlik tarihini 31 Mart olarak belirledi. Yani iPhone 9 tanıtım tarihi için 31 Mart’ı beklememiz gerekiyor.

Öte yandan bu etkinlikte iPhone 9 haricinde yeni nesil iPad Pro modellerinin de tanıtılacağına dair söylentiler mevcut. Hatta Apple’ın iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde kullandığı 3’lü ana kamera modülünü, yeni nesil iPad Pro modellerine entegre edeceği söyleniyor.

Elbette bu söylemlerin hepsi iddiadan ibaret. Bu söylentilerin doğru olup olmadığını öğrenmek için 31 Mart’ı beklememiz gerekecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar