Xiaomi Black Shark 3 Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı Xiaomi Black Shark 3 Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı

Xiaomi Black Shark 3 Batarya Kapasitesi Ortaya Çıktı


Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Xiaomi, oyun odaklı yeni akıllı telefon modeli Black Shark 3 5G için geri sayıma geçmiş durumda.

Xaomi Black Shark 3 5G hakkında şimdiye kadar pek çok bilgi sızdırıldı. Bu sayede telefonun Qualcomm imzalı Snapdraogn 865 yonga setinden güç alacağını, 16GB RAM ile sistemini destekleyeceğini öğrenmiştik.

Ayrıca telefonda 120Hz yenileme hızına sahip muazzam bir ekran olacağı da kesinleşmişti. Şimdi ise Black Shark 3 5G’nin merakla beklenen batarya özellikleri netlik kazandı.

Geçtiğimiz gün Çin’de ortaya çıkan bilgilere göre Black Shark 3 5G Xiaomi’nin 65W hızlı şarj teknolojisini destekleyecek. 5000 mAh kapasitesine sahip ortalamanın hayli üzerinde bir pilden beslenecek olan model bu sayede 38 dakika içerisinde tam şarj kapasitesine ulaşabilecek.

Yani Black Shark 3 5G’yi tamamen boş bir şekilde şarja taktıktan yalnızca 38 dakika sonra, pili yüzde yüz oranında dolmuş olarak geri alabileceksiniz.

Açıkçası hızlı şarj teknolojisinin oyun odaklı mobil telefonlar için hayli önemli olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu cihazların ekran yenileme hızı yüksek olduğu için şarj tüketimi de fazla oluyor. Neyse ki gelişen yeni hızlı şarj teknolojileri sayesinde bu handikap da bir şekilde giderilmiş durumda.

Yorum Gönder

0 Yorumlar