Xiaomi Modeli Dünyada İlk Olacak Xiaomi Modeli Dünyada İlk Olacak

Xiaomi Modeli Dünyada İlk Olacak


Uzun zamandır akıllı telefon piyasasında uygun fiyatlı akıllı telefonları ile gündeme gelen Xiaomi, yakın zamanda amiral gemisi modelleri ile anılmaya başlanacak. Xiaomi, amiral gemisi niteliğindeki Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerini yakın zamanda bizlere tanıtacak. Modellerin tanıtımına kısa bir süre kala sızıntılarda artmaya başladı. Özellikle Mi 10 Pro sızıntıları, yakın zamanda çok konuşulacak bir telefonun geleceğinin bir işareti

Xiaomi uygun fiyatlı akıllı telefonları ile olduğu kadar amiral gemisi modelleri ile de çok konuşulacak gibi duruyor. Öyle ki, yakın zamanda karşımıza çıkacak modeller hakkında ortaya çıkan sızıntılardaki bir detay ortalığı karıştırdı. Daha önce canlı görüntülenen ve performans testinde boy gösteren Xiaomi Mi 10 Pro’nun hakkında sayfasından alınan bir ekran görüntüsü bazı özellikleri ortaya çıkardı.

Ortaya çıkan özelliklere göre Xiaomi amiral gemisi modeli 512 GB depolama alanına ve 16 GB RAM’e sahip olacak. Bu RAM miktarı, daha önce herhangi bir akıllı telefon modelinde görülmüş değil. Böylelikle Xiaomi, dünyada bir ilki gerçekleştirecek ve gündeme oturacak.

Telefon beklediğimiz gibi Qualcomm Snapdragon 865 güç alacak olan telefon, 6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlük sunan bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Kavisli yapıdaki bu ekran 120 Hz yenileme hızı sunuyor.

66W hızlı şarj desteğine sahip 5250 mAh bataryadan beslenmesi beklenen telefon dört arka kameraya sahip olacak. 108 Megapiksel ana kameraya 16 Megapiksel + 12 Megapiksel + 5 Megapiksel sensörler eşlik ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar