Apple Tüm iPhone Modellerinin Üretimlerini Durdurdu Apple Tüm iPhone Modellerinin Üretimlerini Durdurdu

Apple Tüm iPhone Modellerinin Üretimlerini Durdurdu


Çin’de patlak verdikten kısa süre sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, can almaya devam ediyor. Hali hazırda küresel boyuta ulaşan salgın Avrupa ve Amerika’da şiddetini arttırdı.

Asya tarafına baktığımızda da durum çok farklı değil. Çin ile birlikte dünyanın en fazla nüfusuna sahip ülkesi Hindistan’da 21 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hindistan’da yaşayan yaklaşık 1.3 milyar insan 21 gün boyunca evlerinden dışarı çıkamayacaklar.

Bu kararın alınması sonrasında ülkedeki tüm fabrikalar kepenk indirdi. Bunlara iPhone üretimini yapan Foxconn ve Wistron Corp. da dahil.

Hatırlanacağı üzere Çin’deki üretim aksayınca Apple üretim yükünü Hindistan’a kaydırma kararı almıştı. Genel itibariyle eski iPhone modelleri Hindistan’da üretiliyordu.

Ayrıca Mart ayında duyurulması beklenen iPhone 9 da Hindistan’da üretilecekti. Fakat Hindistan’da alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında tüm iPhone üretimi durdu.

Şu anda Hindistan’da tek bir iPhone modeli bile üretilmiyor. Çin’de ise kısıtlı bir üretim söz konusu. Dolayısıyla bu şartlar altında iPhone 9’un yakın bir tarihte tanıtılması çok da mümkün değil gibi duruyor.

Ayrıca iPhone 11 haricindeki modellerde de önümüzdeki günlerde stok sıkıntısı ortaya çıkabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar