Apple Watch'a Rakip Olarak Bilinen Oppo Watch Tanıtımı Yapıldı Apple Watch'a Rakip Olarak Bilinen Oppo Watch Tanıtımı Yapıldı

Apple Watch'a Rakip Olarak Bilinen Oppo Watch Tanıtımı Yapıldı


Teknoloji tutkunları Oppo’nun yeni amiral gemi modelini merakla beklerken, güzel bir sürpriz ile karşı karşıya kaldı. Lansmana birkaç gün kala duyurduğumuz gibi Oppo, Find X2 serisinin yanında bir de akıllı saat tanıttı. Oppo Watch olarak tanıtılan cihaz, iddialı özellikler ile piyasaya giriş yapacak. Hatta öyle ki bahsi geçen saat, Apple Watch’a rakip bile olabilir.

Apple Watch’a benzerliği ile dikkat çeken Oppo’nun yeni akıllı saati, 326 ppi değerinde olan AMOLED bir panele sahip. Bu ekran 1.6 inç ve 1.9 inçlik seçenekler ile gelirken, saatin kasası alimünyum yapıda olacak. Saatlerin ekranları gibi batarya özelliklerinin de iki farklı şekilde piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Bu anlamda 1.6 inçlik modelde 300 mAh batarya bulunurken, 1.9 inçlik modelde 430 mAh batarya yer alıyor. Şirketin verdiği bilgilere göre saat tam doldurulduğunda 40 saat şarja gerek kalmaksızın kullanılabiliyor ve güç tasarruf modunda bu süre 21 güne kadar çıkabiliyor. Oppo Watch’u tam olarak şarj etmek için ise sadece 75 dk beklenilmesi gerekiyor.

Çok çeşitli egzersizleri, kalp atış hızınızı ve uykunuzu takip edebilen Oppo Watch, aynı zamanda çok yaygın olmayan EKG özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Snapdragon Wear 2500 yonga setinden gücünü alan Oppo Watch, 1 GB RAM ve 8 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılara iyi bir deneyim vaadediyor. 1.6 inçlik modelin fiyatını 215 dolar, 1.9 inçlik modelin fiyatını ise 325 dolar olarak açıklayan Oppo, yeni akıllı saatini ilerleyen günlerde Avrupa piyasasına da çıkarmayı planlıyor. 

Akıllı saatin tanıtımı için bir de video yayınlayan OPPO, yeni modeli ile ilgili detayları bu videoda gösteriyor:

Yorum Gönder

0 Yorumlar