Elektrikli Bisiklet Kullanıma Sunuldu Elektrikli Bisiklet Kullanıma Sunuldu

Elektrikli Bisiklet Kullanıma Sunuldu


Şehir içi ulaşımda elektrikli scooter kiralama hizmeti ile kullanıcılara hizmet veren Martı, elektrikli bisiklet hizmeti ile kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor.

Yeni bir hizmet olmasına rağmen oldukça kısa bir süre de geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaya başlanan elektrikli scooter kirlama hizmet sağlayıcısı Martı, şehir içindeki temiz ulaşım araç sayısını elektrikli bisikletler ile artırdı. App Store ve Google Play üzerinden indirilen uygulama ile elektrikli scooter kirlama hizmetini sunan şirket, elektrikli bisiklet kiralama hizmeti içinde uygulamayı kullanmayı sürdürüyor.

Şuanda sadece İstanbul’daki kullanıcılara sunulan elektrikli bisiklet kiralama hizmetinin kısa bir sürede diğer iller de de yaygınlaşması bekleniyor. İlk defa elektrikli scooter paylaşım girişimi olarak ülkemizde hizmet vermeye başlayan Martı, dünyadaki sürdürülebilir mobil ulaşım çözümleri üretimi konusunda öncü girişimlerden biri olma özelliğini taşıyor. Şehir içi ulaşımda özellikle çevreyi kirletmeyen ucuz ulaşım için geliştirilen çözümler son zamanlarda tüm dünyanın gündeminde ilk sıralarda yer alıyor.

Dünyada çevre kirliliğini önlemek adına teknoloji şirketleri ve girişimler geliştirdikleri projeler ile sürdürülebilir mobil ulaşım çözümlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Düşük maliyetli ve çevre dostu ulaşım hizmetini kullanıcılara sunan elektrikli scooter paylaşım girişimi Martı elektrikli scooter’lar ile kullanıcılara sunduğu mikromobilite ulaşım çözümlerini elektrikli bisiklet hizmeti ile genişletiyor.

İstanbul’daki Fenerbahçe - Bostancı Sahil yolunda kullanıma sunulan Volta markalı elektrikli bisikletler, 1,99 TL açılış ücreti ile kullanıcılar sunuldu. her bir dakika için 0,59 TL ücret talep edilen elektrikli bisikletler ücret olarak elektrikli scooter modelleri ile aynı ücrete sahip. Elektrikli bisiklet modelleri bünyelerinde barındırdığı güçlü bataryalar ile kullanıcılara daha uzun menzil mesafesi sunabiliyor. Bu durum elektrikli bisikletlerin uzun mesafelerde daha fazla tercih edilmesine neden olabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar