HTC Artık Yolun Sonuna Gelmiş Görünüyor HTC Artık Yolun Sonuna Gelmiş Görünüyor

HTC Artık Yolun Sonuna Gelmiş Görünüyor


Bir dönem ülkemizde de hayli popüler olan HTC şu aralar hayli zor günler yaşıyor. 2014 yılında zirve yapan Tayvanlı akıllı telefon üreticisi, One M8 modeliyle Apple, Samsung gibi devlere kafa tutmuştu. Fakat ne olduysa 2015 yılında oldu.

Snapdragon 810 yonga seti ile gelen HTC One M9 modelinde yaşanan ısınma sorunları Tayvanlı akıllı telefon üreticisini zor durumda bıraktı. Bu dönemden sonra büyük bir düşüş yaşamaya başlayan HTC, katı fiyat politikasından da taviz vermeyince müşteri kitlesini yavaş yavaş kaybetti.

Tayvanlı şirket kısa süre önce Wildfire R70 isimli modelini tanıtmış ve hala akıllı telefon üretmeye devam ettiğinin sinyallerini vermişti. Lakin açıklanan raporlar bu durumun çok da uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

HTC geçtiğimiz Şubat ayını 14 milyon doların biraz üzerinde bir gelirle kapadı. Ocak ayına göre gelirleri yüzde 12 oranında düşen Tayvanlı şirket, geçtiğimiz yılın Şubat ayına göre de yüzde 33’lük bir kayıp yaşadı.

Görünen o ki hiçbir hamle HTC’deki düşüşün önüne geçemiyor. Eğer durum bu şekilde devam ederse, Tayvanlı şirketin kepenkleri indirmesi kaçınılmaz gibi duruyor.

Eğer 2014 yılında HTC uyguladığı katı fiyat politikasından taviz verseydi, olay buralara kadar gelmeyebilirdi. Mevcut durumda Tayvanlı üreticinin eski günlerine dönmesi neredeyse imkansız diyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar