iPhone 12 Pro Kamera Detayları Ortaya Çıktı iPhone 12 Pro Kamera Detayları Ortaya Çıktı

iPhone 12 Pro Kamera Detayları Ortaya Çıktı


Şu aralar virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren Apple bir yandan da yılın son çeyreğinde tanıtacağı yeni iPhone modelleri üzerinde çalışıyor. Eğer büyük bir aksilik yaşanmazsa (2020’de daha ne yaşanacaksa…) Cupertino merkezli şirket son çeyrekte iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerini tanıtacak.

Henüz tanıtıma 6 ay gibi bir süre olsa da yeni iPhone modellerine ilişkin pek çok detay sızdırıldı. Son raporlara göre, Apple en az bir modelinde 3D ToF destekli ana kameraya yer verecek.

Zaten son birkaç yıldır Apple’ın arka yüz için 3D destekli kamera kullanacağı yönünde dedikodular vardı. Hatta bu dedikoduları ilk iPhone Xs için işitmiştik. Lakin ne Xs modellerinde, ne de 11 modellerinde bu özelliğe yer verilmedi.

Şimdi benzer söylentiler iPhone 12 modelleri için de söz konusu. Eğer sızdırılan raporlar doğru çıkarsa Apple, iPhone 12 Pro Max modelinde 4’lü bir ana kamera modülü kullanacak. Bu modüldeki 4. kamera 3D ToF destekli olacak ve alan derinliği konusunda bambaşka deneyimler sunacak.

Bu yeni teknoloji ile birlikte Apple’ın AR tarafındaki yatırımlarını da arttırması bekleniyor. Elbette koronavirüs salgını nedeniyle iPhone 12 modellerinin gecikmeli duyurulması da söz konusu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar