Samsung Galaxy A71 5G Özellikleri Ortaya Çıktı Samsung Galaxy A71 5G Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A71 5G Özellikleri Ortaya Çıktı


Amiral gemi modellerini tanıttıktan sonra şimdi de orta seviye akıllı telefon üretimine ağırlık veren Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy A71 5G için çalışmalarına hız kazandırdı. Cep yakan amiral gemilerinin aksine orta segment ve daha düşük fiyat etiketine sahip Galaxy A71 5G’yi piyasaya sürmek isteyen şirket, böylelikle satış rakamlarını da arttırmanın planlarını yapıyor. A Serisi ile beraber daha bütçe dostu akıllı telefonları bizlere sunan Samsung’un bu telefonlarına ülkemizdeki insanlar da fazlasıyla ilgi gösteriyor.

Bu anlamda herkesin merakla beklediği Galaxy A71 5G akıllı telefonlara ait bazı özellikler, Çin’in sertifika kurumu TENAA tarafından paylaşıldı. Buna göre 5G bağlantısına sahip olacak olan telefon, 8 GB RAM’I bünyesinde barındıracak. Cihazın dahili depolama alanına dair herhangi bir bilgi bulunmazken, Exynos 980 işlemcisinden gücünü alacağı yazıyor. 

Ayrıca yine listeye göre 185 gram ağırlığındaki Galaxy A71 5G , dörtlü kamera kurulumu ile piyasaya çıkacak. 64 megapiksel ana kameraya 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 5 megapiksel makro ve 5 megapiksel derinlik algılayıcı sensor eşlik edecek. Ön kısımda ise 32 megapiksel kamera bulunacak. Samsung Galaxy A71, pil kısmında ise 4.370 mAh batarya ile gelecek ve uzun bir şarj deneyimi sunmaya çalışacak.

Telefonun kutudan Android 10 işletim sistemi ile çıkmasına ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar