Samsung'dan Yeni Hamle! 5G'li Galaxy A71 Geliyor. Samsung'dan Yeni Hamle! 5G'li Galaxy A71 Geliyor.

Samsung'dan Yeni Hamle! 5G'li Galaxy A71 Geliyor.


Ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Samsung, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Güney Koreli şirket son dönemde orta segmentte pek çok cihaz üzerinde çalışıyor. Bu cihazlardan birisi de geçtiğimiz gün Çin’in sertifikasyon kurumu 3C’de ortaya çıkan Galaxy A71 5G.

3C raporunda yer alan bilgilere göre Galaxy A71 5G gücünü Exynos 980 yonga setindan alacak. Sistemini 8GB RAM’le destekleyecek olan model kutudan ilk çıktığında Android 10 ile çalışacak.

25W hızlı şarj özelliğini de destekleyecek olan telefonda 5G desteği de bulunacak. SM-A7160 model numarasıyla gelen cihazın Amerika, Çin, Avustralya, Yeni Zelenda ve bazı Avrupa ülkelerinde satışa çıkması bekleniyor. Bu Avrupa ülkeleri arasında Türkiye’nin bulunup bulunmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Son dönemde özellikle orta segmentte muazzam bir rekabet söz konusu. Çinli üreticilerin uyguladığı agresif fiyat politikası Samsung’u da fiyat kırmaya zorladı. En azından yurt dışında satılan uygun fiyatlı Samsung modellerinin sayısı son 2 yılda hayli arttı diyebiliriz. Muhtemelen önümüzdeki dönemde 200 dolar civarına satılan modellerin sayısı daha da artacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar