Uygun Fiyatlı Realme 6 Satışa Sunuldu

Uygun Fiyatlı Realme 6 Satışa Sunuldu


Uygun fiyatlı modelleriyle kısa süre içerisinde Xiaomi Redmi’nin en önemli rakiplerinden biri haline gelen realme, Türkiye pazarında da önemli bir kitleye erişmeyi başardı.

Bilindiği üzere Xiaomi’nin yan kuruluşlarından biri olan Redmi de realme ile aynı müşteri kitlesine hitap ediyor. Dolayısıyla bu segmentte Redmi ve realme’nin sert bir rekabet içerisinde olduğu söylenebilir.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan realme 6 bugün itibariyle Hindistan’da raflardaki yerini aldı. realme 6, 3 farklı RAM ve dahili depolama hafızası opsiyonuyla satışa sunuldu. 4GB/64GB’lık model için 155 euroluk etiket fiyatı belirlenirken, 6GB/128GB’lık cihaz için 180 euro, 8GB/128GB model içinse 190 euro fiyat açıklandı.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. realme 6, MediaTek tarafından geliştirilen Helio G90T yonga setinden güç alacak. Arka yüzünde 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’lik 4’lü ana kamera modülü bulunan telefonun ön tarafında ise 16MP’lik selfie kamerası bulunuyor.

4300 mAh kapasitesine sahip ortalama bir bataryadan beslenen telefonda 30W’lık hızlı şarj desteği de bulunuyor.

Muhtemelen realme 6 ilerleyen günlerde ülkemizde de satışa sunulacaktır. Çinli üreticinin fiyat politikasını göz önünde bulunduracak olursak realme 6 Türkiye fiyatı da 1500 TL ile 2000 TL arasında olacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar