Xiaomi Redmi Note 9 Pro'nun Yeni Görüntüsü Ortaya Çıktı Xiaomi Redmi Note 9 Pro'nun Yeni Görüntüsü Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro'nun Yeni Görüntüsü Ortaya Çıktı


Akıllı telefon pazarının önde gelen üreticilerinden biri olan Xiaomi Türkiye pazarındaki müşteri kitlesini genişletmeye devam ediyor. Elbette burada uygun fiyatlı Redmi modellerinin payını da görmezden gelemeyiz.

Hali hazırda satışa olan Redmi Note 8 Pro ülkemizde hayli popüler. Muhtemelen Redmi Note 9 Pro da selefinin izinden gidecek. Peki Note 9 Pro ile neler değişecek?

Sızdırılan son Redmi Note 9 Pro görseliyle birlikte arka taraftaki kamera kurulumunun kesinlik kazandığını görüyoruz. Bilindiği üzere Redmi Note 8 Pro’da dikey olarak konumlandırılmış 3’lü kamera vardı. Redmi Note 9 Pro’da ise aynı Mate 20 modellerinde olduğu gibi kare şeklinde çoklu kamera modülüne yer verilmiş.

Dikkati çeken bir diğer detay ise telefonun arka yüzünde parmak izi okuyucusunun bulunmaması. Bu da iki ihtimali ön plana çıkartıyor. Parmak izi okuyucusu ya yan taraftaki power butonuna yerleştirilecek, ya da ekranın altına konumlandırılacak.

Elbette Redmi Note 9 Pro’nun LCD ekranla gelecek olması bazı imkanları kısıtlıyor. Malum şu anda parmak izi okuyucusunu LCD ekranın altına yerleştiren bir üretici bulunmuyor. Lakin Redmi bu teknolojiyi geliştirdiğini duyurmuştu. Bu yeni teknolojinin Redmi Note 9 Pro’da kullanılıp, kullanılmayacağı ise şimdilik soru işareti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar