Uygun Fiyatlı Huawei Y8s Özellikleri Ortaya Çıktı

Uygun Fiyatlı Huawei Y8s Özellikleri Ortaya Çıktı


Geçtiğimiz hafta yeni P40 serisini tanıtan ve hayli olumlu geri dönüşler alan Çinli teknoloji devi Huawei, bu yükselişini Huawei Y8s modeliyle sürdürmek için çalışmalarına başladı.

Özellikle ABD ve Google ile yaşadığı sıkıntılı süreçlerden bir türlü kurtulamayan Huawei, Android hizmetlerinden yoksun bir şekilde P40 modelini tanıtmıştı. Amiral gemisi modelleri, Android hizmetleri ve altyapısından yoksun olmasından dolayı beklendiği ilgiyi göremedi.

Bu durumu tersine çevirmeyi isteyen Huawei ise yeni kozunu orta segmentte yer alan bütçe dostu Huawei Y8s ile başarmayı planlıyor. Y9 2019 modeli ile benzer özellikler taşıyan Y8s, ortaya çıkan özelliklere göre çentikli bir tasarımla beraber geliyor.

Huawei Y8s gücünü, 7nm üretime sahip Kirin 810 yonga setinden alacak. Cihazın 4.000 mAh bataryaya sahip olacağı söyleniyor. Cihaz arka tarafta ise yapay zeka (AI) destekli 48 Megapiksel ikili kameraya sahip olacak. Cihazın parmak okuyucusu ise yine arka yüzün orta kısmında yer alacak.

Huawei Y8s özellikleri Y9 2019 modeline benzemesi bazı özellikleri açısından daha ayrıntılı ipuçları da veriyor olabilir. Bilindiği üzere Huawei Y9 2019 modeli, 6.5 inç Full HD+ ekran, Kirin 710 yonga seti ve 4.000 mAh batarya kapasitesine ek olarak arka tarafta 13 Megapiksel + 2 Megapiksel ikili; ön tarafta ise 16 Megapiksel + 2 Megapiksel ikili kamera özellikleriyle tanıtılmıştı.

Yorum Gönder

0 Yorumlar