Xiaomi Şimdi 144 MP Kemara İle Geliyor Xiaomi Şimdi 144 MP Kemara İle Geliyor

Xiaomi Şimdi 144 MP Kemara İle Geliyor


Akıllı telefon sektöründe üreticiler arasında kamera savaşları devam ediyor. Genel olarak bu savaşta Huawei’nin rakiplerine nazaran bir adım önde olduğu söylenebilir. Lakin son dönemde Xiaomi tarafından yapılan atağı da görmezden gelemeyiz. Yeni üst segment modellerinde kullandığı 108MP’lik kamera kurulumuyla isminden söz ettiren Çinli üretici kısa süreliğine de olsa DxOMark’ta zirveye yerleşmeyi başarmıştı. Xiaomi şimdi de 144MP’ilk kamera ile geliyor! Zirveyi kısa süre önce tanıtılan P40 Pro’ya kaptıran Xiaomi, şimdi de 144MP’lik kamera kurulumu üzerine çalışmalara başladı.

Xiaomi'den Yeni Atak 144 MP'lik Akıllı Telefon Geliyor.


Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi ilk 144MP’lik ana kameraya sahip telefonunu 2020 içerisinde satışa sunacak. Eğer raporlar doğruysa önümüzdeki dönemde çıkacak olan Mi 10S Pro ya da Mİ CC10 Pro modelinde 144MP’lik ana kamera kurulumunu görebileceğiz.

Şunu da dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Xiaomi kamera tarafında Samsung ile işbirliği halinde. Yani Çinli üreticinin satışa sunduğu modellerin büyük bir bölümü Samsung sensorlerini kullanıyor. Dolayısıyla yakın zamanda Güney Koreli teknoloji devinden de benzer bir duyuru gelebilir. Muhtemelen yılın son çeyreğinde tanıtılacak olan Note 10 modellerinde de 144MP’lik kamera kurulumuna yer verilebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar