Xiaomi'den Sınırları Zorlayan Yenilik Xiaomi'den Sınırları Zorlayan Yenilik

Xiaomi'den Sınırları Zorlayan Yenilik


Akıllı telefon modelleriyle küresel pazarda da başarılı bir yükseliş yakalayan Xiaomi, zaman zaman yeni patentleriyle karşımıza çıkıyor. Son olarak, Xiaomi’nin selfie kamerası tasarımı da sızdırılan patent görselleri arasında yerini aldı.

Teknoloji devleri akıllı telefonlarında farklı tasarımlar deniyor. Bunlar arasında en önemli değişimlerin kamera tarafında yaşandığını söyleyebiliriz. Kurulumdan lenslerin sensörlerine ve boyutlarına kadar birçok detay değişikliğe uğruyor. Xiaomi’nin yeni selfie kamerası tasarımı da bu değişikliklerden biri olacak.

Ekranın üst kısmını bölen ve açılabilen bir kamera kurulumu gördüğümüz patent, ilgi çekici bir tasarımı işaret ediyor.

Kıvrılma hareketi için ekrandan ayrılan bu parça, ekran ve kameranın birleşme yerinde nasıl bir görünüm kazanacak şimdilik bilmiyoruz. Çünkü birleşme noktasında görüntü kayıpları olabilir ve şirketin bu tarz bir durumu kabul edeceğini düşünmüyoruz.

Yine de söz konusu mekanizmanın sağlamlığı konusunda da şüpheler bulunuyor. Elbette bu bir patent ve Xiaomi‘nin sonraki kamera hamlesi olmayabilir ancak söz konusu patent eğer gerçek olursa selfie kamerası noktasında oldukça ilginç bir tasarım görmüş olacağız.

Yorum Gönder

0 Yorumlar