Acun Rekor Kırdı, Bakan Alt Yapı Servis Sağlayıcılarını Kutladı Acun Rekor Kırdı, Bakan Alt Yapı Servis Sağlayıcılarını Kutladı

Acun Rekor Kırdı, Bakan Alt Yapı Servis Sağlayıcılarını Kutladı


Acun Ilıcalı geçtiğimiz gün Instagram üzerinden yaptığı canlı yayınla rekor kırdı. Ilıcalı’nın canlı yayınını aynı anda 3 milyondan fazla kullanıcı izledi. Doğal olarak bu durum hem sosyal medyada, hem de teknoloji gündeminde büyük ses getirdi.

Bu olayın akabinde Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu servis sağlayıcılarını kutladı. Karaismailoğlu Twitter üzerinden paylaştığı iletide “ 3 milyon kişiyi 2 dakika içerisinde tek bir yayına bağlama başarısı gösteren servis sağlayıcılarımızı kutluyorum. Haberleşme altyapımızın gücünü gösterme fırsatı sunan @acunilicili’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Elbette bakanın bu paylaşımı ister istemez akıllara bayramın 1. gününü getirdi. Hatırlanacağı üzere bayramın ilk günü kullanıcılar aradıkları kişilere ulaşmakta zorlanmıştı. Daha da ilginci ülkemizde hizmet veren 3 operatör de bağlantı hatalarından ötürü birbirlerini suçlamıştı.

Tabi ki Acun Ilıcalı’nın yayınının aynı anda 3 milyon kullanıcıya ulaşması önemli bir başarı olarak görülebilir. Lakin bayramın ilk gününde mobil hatlarda yaşanan aksama da es geçilemez. Zira yarın daha önemli bir durumda, benzer bir tabloyla karşılaşmak hoş olmazdı

Yorum Gönder

0 Yorumlar