Her Eve 100 Mbps İnternet Geliyor.

Her Eve 100 Mbps İnternet Geliyor.


Türkiye’de internet hızlarındaki sorunların hala aşılamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul’un genelinde çok büyük problemler olmasa da özellikle Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan pek çok ilçede belli başlı sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu sorunların genelinin hız ile alakalı olduğu söylenebilir. Siz evinize 100 Mbps internet bağlatmak istiyorsunuz lakin alt yapınızın en fazla 16 Mbps interneti kaldıracağı söyleniyor. Bu durumda el mahkum düşük hızlı interneti kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Fakat bu durum önümüzdeki günlerde tamamen çözüme kavuşacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023'te 'her yerden herkese genişbant' ilkesiyle hareket ederek, tüm hanelere en az 100 Mbit/saniye hızda genişbant erişimi sağlamayı amaçlıyoruz" dedi. Yani önümüzdeki 3 yıl boyunca Türkiye’nin en ücra köşesinde kalan köylerde bile 100 Mbps internet kullanılabilir olacak. Bu gerçekten çok güzel bir gelişme.

Muhtemelen 2023’e kadar internet tarifeleri de daha makul rakamlara sunulmaya başlar. Böylece kullanıcılar da hızlı internetin tadını doyasıya çıkartabilirler.

Elbette şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Evlerdeki internetin belirtilen hız limitlerine ulaşması için tesisatınızın da elden geçmesi gerekebilir. Sonuçta bakanlık apartmanlarda yer alan telefon tesisatlarına düzenleme yapmıyor. Dolayısıyla belirtilenden az bir hız alıyorsanız, tesisatınızda sorun olma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar