Nokia'da Katlanabilir Telefon İşine Girdi Nokia'da Katlanabilir Telefon İşine Girdi

Nokia'da Katlanabilir Telefon İşine Girdi


Nokia Anew, atmış olduğu bir tweet ile, Nokia'nın katlanabilir akıllı telefon projesinin hala hayatta olduğunu ve şirketin bu proje üzerinde çalıştığını duyurdu.

Nokia telefon modelleri ile ilgili her anlamda çok iyi ve genellikle güvenilir bir kaynak olan Nokia Anew, HMD Global'in son dört yıldır yürüttüğü bir proje olan Nokia Mobile'ın durumunu tanımlayabilecek bazı bilgileri tweetledi. 

Kaynaklarda yer alan bilgiye göre, katlanabilir Nokia telefon projesi hala hayatta ve geliştiriliyor. Bu, yakında Nokia logolu katlanabilir bir akıllı telefon göreceğimiz anlamına gelmiyor, ancak Nokia Mobile'ın böyle bir cihazı geliştirmek için hala finansal güce sahip olduğunu duymak harika.

Katlanabilir telefon modelleri, şu anda yalnızca en güçlü akıllı telefon üreticileri tarafından üretiliyor. Bu telefonlar çok pahalı ve kırılganlar, bu da onları sadece belirli senaryolar için kullanılabilir hale getiriyor, örneğin gösteriş. 

O nedenle çoğu kimse Huawei Mate X'leri cebinde veya çantasında taşımak istemez. Çünkü ekran katlanabilir olduğundan muhtemelen ekranın üstünde bulunan koruyucu plastik katman, yumuşaklığı nedeni ile çökecektir. (Ki bunun örneklerini gördük)

Kullanılabilir tek katlanabilir akıllı telefon şu anda Motorola Razr, ancak bu telefon yetersiz ve aynı zamanda pahalı. Nokia Mobile, Nokia Communicator'ın tasarımını veya tasarımını izleyecekse, ekranın dayanıklılığı geliştirilebilir.

Ancak asıl soru şu; telefonun menteşeleri veya içindeki tozla ilgili herhangi bir sorun olmadan bu telefon ne kadar süre dayanacak ve Nokia Mobile bu proje için finansman sağlayacak mı?

Yorum Gönder

0 Yorumlar