Samsung Galaxy Note 20 Plus Fiyatı Adeta Dudak Uçuklatıyor Samsung Galaxy Note 20 Plus Fiyatı Adeta Dudak Uçuklatıyor

Samsung Galaxy Note 20 Plus Fiyatı Adeta Dudak Uçuklatıyor


Son dönemde amiral gemisi modelleri oldukça uçuk fiyatlardan satılmaya başlandı. Sadece ülkemizde değil. Yurt dışına baktığımızda da 2000 dolara doğru giden bir ivme görüyoruz. Birkaç sene öncesine kadar en pahalı telefon açık ara farkla 999 dolar iken şimdilerde 2500 dolara satılan modelleri görüyoruz.

Muhtemelen önümüzdeki dönemde absürt fiyatlı amiral gemisi modellerine Samsung imzalı Galaxy Note 20 Plus da katılacak.

Eğer sızdırılan bilgiler doğruysa Samsung Galaxy Note 20 Plus fiyatı için 1499 dolarlık bir etiket belirlemiş durumda. Üstelik bu sadece başlangıç fiyatı. Dolayısıyla 256GB’lık depolama opsiyonunda 1599 dolar, 512GB’lık depolama opsiyonunda ise 1699 dolar ödemeniz gerekecek.

İşin asıl korkutucu kısmı ise bu telefonların Türkiye fiyatını hesapladığımızda ortaya çıkıyor. Malum ülkemizdeki ağır vergilerden ötürü kur olayını çok da göz ardı etmeden direkt olarak fiyatı 10 ile çarpıyoruz. Dolayısıyla Galaxy Note 20 Plus Türkiye fiyatı da muhtemelen 15.000 TL olacaktır

Bu gerçekten korkunç bir fiyat. Daha birkaç sene öncesine kadar pek çok kişi rahat rahat amiral gemisi modelleri satın alabiliyordu. Acaba bu geçen süre içerisinde biz mi çok fakirledik, yoksa fiyatlar mı çok arttı kestiremiyoruz. Keza Oppo bile amiral gemisi modelini 10.000 TL istiyor. Xiaomi deseniz 8500 TL fiyat çekiyor. Ne kadar garip. Pahalı dediğimiz iPhone 11’in 7300 TL’ye satıldığı yerde, Xiaomi, Oppo, Huawei gibi markalar daha yüksek etiketlerle karşımıza çıkar oldular.

Yorum Gönder

0 Yorumlar