Samsung Galaxy Note 20 ve 20+ Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı Samsung Galaxy Note 20 ve 20+ Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 20 ve 20+ Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı


Akıllı telefon pazarının öncü isimlerinden biri olan Samsung şu aralar yeni amiral gemisi modeli üzerine yoğunlaşmış durumda. Eğer büyük bir aksilik olmazsa Güney Koreli teknoloji devi bu yılın son çeyreğinde yeni Note serisi modellerini satışa sunacak.

Samsung yeni nesil Note serisinde köklü değişikliklere imza atmaya hazırlanıyor. Şimdiden bu konuda pek çok söylenti ortaya atılmış durumda. Lakin hiç bir özellik Samsung tarafından doğrulanmış değil. 

Son sızdırılan raporlara göre Galaxy Note 20 ve Note 20+ ekran özellikleri de ortaya çıkmış durumda. Görünen o ki Samsung da modaya uyacak ve yeni Note serisinde 120Hz ekran teknolojisine sahip OLED paneller kullanacak.

Ross Young tarafından sızdırılan bilgilerde de net bir şekilde görüldüğü üzere Note 20+ 3096 x 1444 piksel çözünürlüğünde 497 PPI piksel derinliğine sahip 6.87 inçlik bir ekranla gelecek.

Görünen o ki artık üst segment modellerde 90Hz üzerindeki ekran yenileme hızlarına alışmamız gerekiyor. Bu teknolojinin tek dezavantaji telefonun şarjını sömürüyor olması. 

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Galaxy Note 20 modelleri bu senenin ikinci yarısında tanıtılacak. Genel beklenti Samsung'un Ağustos ayı gibi bir Unpacked etkinliği düzenlemesiydi. Lakin koronavirüs sürecinde bu tarihde ufak gecikmeler yaşanabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar