Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Plus Kamera Detayları Belli Oldu. Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Plus Kamera Detayları Belli Oldu.

Samsung Galaxy Note 20 ve Note 20 Plus Kamera Detayları Belli Oldu.


Orta seviye akıllı telefonlarında oldukça başarılı olan ancak aynı satış performansını amiral gemi modellerinde gösteremeyen Samsung, gözünü Ağustos ayına dikti. Sevilen Note serisi ile birlikte tepe seviyesinde kullanıcı sayısını arttırmayı planlayan Güney Kore merkezli şirketin bu modelleri için sızıntılar da peşi sıra geliyor. Hatırlayacağınız üzere dün, Galaxy Note 20’nin batarya kapasitesi üzerine bir bilgiyi sizler ile paylaşmıştık. Bugün de söz konusu cihazların kamera özelliklerine dair detaylar belli oldu!

Galaxy S20 ailesindeki kamera performansı hayal kırıklığı yaratmıştı. Bunun farkında olan Samsung, bu kez aynı hataya düşmeyecek. Galaxy Note 20 arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Bu bölümde f/1.8 diyafram değerine sahip 12MP ana kameraya f/2.0 değerindeki 64MP telefoto kamera ve 12MP’lik ultra geniş açılı bir sensör eşlik edecek.

Galaxy Note 20 Plus ise kardeşine oranla kamera anlamında daha iddialı görünüyor. Cihaz sırtında f/1.8 diyafram açıklığına sahip 108MP’lik bir ana kamera bulunduracak. Bunun haricinde ana kameranın yanında 12MP çözünürlüğündeki telefoto ve ultra geniş açılı sensörler yer alacak.

İsterseniz cihazların diğer önemli özelliklerine de değinelim. Samsung, gelen tepkilere rağmen yonga seti noktasındaki duruşundan geri adım atmışa benzemiyor. Buna göre Güney Kore menşeli şirket yine ABD’de Snapdragon 865 kullanırken, diğer pazarlarda Exynos 992 işlemciyi kullanacak. Bunun haricinde dün de ifade ettiğimiz gibi Galaxy Note 20 4.300 mAh batarya ile gelirken Plus modelinde bu 4.500 mAh’e çıkacak. Her iki telefon da da kullanılacak olan RAM kapasitesi ise 16 GB.

Yorum Gönder

0 Yorumlar