Uygun Fiyatlı Huawei Y8p Tanıtımı Yapıldı Uygun Fiyatlı Huawei Y8p Tanıtımı Yapıldı

Uygun Fiyatlı Huawei Y8p Tanıtımı Yapıldı


Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Çinli üretici son olarak geçtiğimiz gün sessiz sedasız bir şekilde Huawei Y8p modelini satışa sundu.

Huawei Y8p özellikleri itibariyle orta segmente hitap eden bir model. Gücünü Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 710F yonga setinden alan telefon sistemini 4GB RAM ile destekliyor. 128GB’lık dahili depolama alanına sahip telefonda NM kart desteği de bulunuyor. Huawei dileyenler için 6GB RAM’e sahip ikinci bir opsiyonu da satışa çıkarmış durumda.

Damla çentik taraşım çizgisiyle gelen telefonda 1080p+ çözünürlükte 6.3 inçlik OLED ekran bulunuyor. Yaklaşık olarak yüzde 90’lık ekran gövde oranına sahip olan Huawei Y8P modelinde ekran altı parmak izi okuyucusu da mevcut.

48MP’lik ana kameranın öncülük ettiği modülde 8MP’lik ultra geniş, 2MP’lik de derinlik kamerası bulunuyor. Telefonun selfie kamerası ise 16MP.

4000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen Huawei Y8P, 10W’lık hızlı şarj desteğine de sahip.

Kutudan ilk çıktığında EMUI 10.1 destekli Android 10 ile çalışan telefonun fiyatı da hayli cazip. Huawei Y8P fiyatı için 245 euro’luk bir etiket belirlenmiş. Üstelik bu fiyata Huawei Band 4 Pro da dahil. İlk etapta Beyaz Rusya’da satışa çıkan modelin diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz netleşmiş değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar