Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Fold Lite Ortaya Çıktı Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Fold Lite Ortaya Çıktı

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Fold Lite Ortaya Çıktı


Samsung katlanabilir ekranlı telefonlarını geniş kitlelere ulaştırmak için harekete geçti. Bilindiği üzere hali hazırda tüm markalar genelinde yalnızca birkaç tane katlanabilir ekranlı telefon modeli bulunuyor. Bu modellerden ikisi ise Samsung'a ait. Ülkemizde satışa sunulan katlanabilir ekranlı model sayısı da yalnızca iki.

Bunlardan birisi 29.999 TL etikete sahip olan Huawei Mate Xs, diğeri ise 14.500 TL'den satışa sunulan Samsung Galaxy Z Flip. Sizin de takdir edeceğiniz üzere bu iki modelin de fiyatı genel kitle için oldukça yüksek. Sadece Türkiye değil, Asya ve Avrupa'nın pek çok bölgesinde de durum bizden farksız.

Hal böyle olunca Samsung bu teknolojinin daha fazla kullanıcıya ulaşması için kolları sıvadı. 

Şimdiye kadar en düşük fiyat etiketine sahip katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelini üretecek olan Samsung bu modeline Galaxy Fold Lite ismini verecek.

Galaxy Fold Lite genel hatlarıyla Galaxy Fold'a benzese de daha küçük boyutlara sahip olacak. Ayrıca Fold'ta yer alan ikincil panel, Lite modelde yer almayacak. 

4G yani LTE desteği ile gelecek olan telefonda yonga seti tarafında SD865 tercih edilecek. Lakin telefonda 5G özelliği bulunmayacak. Bu sayede fiyat etiketi de olabildiğince aşağıya çekilmiş olacak.

Şimdilik sızdırılan bilgilere göre Samsung Galaxy Fold Lite için belirlenen etiket fiyatı 1100 dolar. Muhtemelen telefonun ülkemizdeki satış fiyatı da 11.000 ya da 12.000 TL olacaktır. Elbette bu fiyat ucuz değil. Lakin diğer katlanabilir ekranlı telefonların fiyatlarına baktığımızda Galaxy Fold Lite'ın en ucuz model olduğunu da söylemek yanlış olmaz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar