Xiaomi Redmi 10X 5G Satışa Çıkıyor Xiaomi Redmi 10X 5G Satışa Çıkıyor

Xiaomi Redmi 10X 5G Satışa Çıkıyor


Hali hazırda akıllı telefon üreticileri arasında yeni bir rekabet sahası daha oluştu. 5G destekli modeller. Malum ilk 5G destekli modeller geçtiğimiz sene raflardaki yerini almıştı. Lakin pek çok üretici 5G özelliğini yalnızca premium modellerinde sunduğu için fiyatlar biraz yüksekti.

2020 ile birlikte 5G özelliği orta segment cihazların giriş seviyesine kadar indi. Hali hazırda en ucuz 5G destekli cihaz da Xiaomi imzası taşıyor. Fiyatı da 250 dolar civarlarında. Lakin bu Çinli üreticiyi kesmemiş olacak ki Xiaomi Redmi 10X için ilk somut adımlar atıldı.

Sızdırılan bilgilere göre Redmi bu ay içerisinde yeni bir cihaz piyasaya sürmeyi planlıyor. Zaten şirketin genel müdürü de bu konu hakkında bir açıklama yapmış ve sürpriz bir telefonu satışa sunmak üzere olduklarını belirtmişti.

Weibo’da yer alan Digital Chat Station kanalında Redmi’nin gizemli modeli hakkındaki ilk detaylar ortaya çıktı.

Görünüşe göre Xiaomi önümüzdeki günlerde Redmi 10X modelini satışa sunacak. Bu modelin fiyatı ise yaklaşık olarak 225 dolar civarında olacak.

Yonga seti tarafında ise MediaTek imzalı Dimensity 800’ün kullanılacağı belirtiliyor. Sonuç olarak Redmi’nin bu ay en ucuz 5G destekli telefonu tanıtacağı kesin diyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar