Xiaomi Redmi 10X 5G Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı Xiaomi Redmi 10X 5G Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Redmi 10X 5G Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı


Xiaomi’nin uzun süredir uygun fiyatlı yeni bir Redmi modeli üzerinde çalıştığı zaten biliniyordu. Genel kanı Çinli üreticinin bu modelini 250 dolar civarında bir etiketle satışa sunacağı yönündeydi.

Geçtiğimiz gün Huawei’nin Enjoy Z 5G modelini tanıtarak en ucuz 5G destekli telefon unvanını ele geçirmesi Xiaomi’yi harekete geçirdi.

Huawei’nin hamlesini görmezden gelmeyen Xiaomi Redmi 10X 5G fiyatını aşağıya çekti.

Xiaomi Redmi 10X 5G özellikleri itibariyle orta segmente hitap eden bir model. Gücünü MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 820 yonga setinden alan telefon sistemini 6GB RAM ile destekliyor. 64GB’lık dahili depolama alanına sahip olan modelin bataryası ise 4520 mAh. IP53 sertifikasıyla gelen telefonda FHD+ çözünürlükte 6.57 inçlik AMOLED ekran yer alıyor. Damla çentik tasarımına sahip olan modelin ön kamerası ise 16MP.

Redmi 10X 5G’nin arka yüzünde 48MP’lik ana kameranın öncülük ettiği 8MP ultra geniş, 8MP telefoto ve 5MP’lik makro kamera yer alıyor.

Xiaomi Redmi 10X 5G fiyatı ise 224 dolar olarak belirlenmiş durumda. Böylece Xiaomi bir kez daha en ucuz 5G telefon satan marka unvanını ele geçirmiş oldu.

Bu arada Eğer 4G’li versiyonu tercih ederseniz ödemeniz gereken meblağ 140 dolara kadar düşüyor. Pro modelin fiyatı ise 322 dolardan başlıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar