Xiaomi Redmi 9 Yüksek Kapasiteli Pille Geliyor Xiaomi Redmi 9 Yüksek Kapasiteli Pille Geliyor

Xiaomi Redmi 9 Yüksek Kapasiteli Pille Geliyor


Xiaomi Redmi tarafındaki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Çinli üretici bir süredir Redmi 9 modeli üzerinde çalışıyordu. Lakin şimdiye kadar bu telefonun tanıtım ya da satış tarihine ilişkin bir duyuru gelmedi.

Buna rağmen Redmi 9’a ait sızıntılar aralıksız olarak devam ediyor. Yonga seti, ram kapasitesi, ekranı ve tasarımı derken şimdi de telefonun batarya kapasitesi ortaya çıktı.

Sızdırılan son raporlara göre Xiaomi’nin orta segmentteki yeni modeli 5000 mAh’lık devasa bir pile sahip olacak. 18W hızlı şarj desteğine de sahip bu bataryanın 2 saat gibi bir sürede tam şarja ulaşması umuluyor.

Daha önce sızdırılan raporlarda Redmi 9’un MediaTek imzalı Helio G70 yonga setinden güç alacağı ve 4GB - 6GB’lık 2 farklı RAM opsiyonun sahip olacağı ortaya çıkmıştı.
Ayrıca telefonun dahili depolama alanı tarafında da 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı opsiyon sunacağı belirtilmişti.

720 x 1600 piksel çözünürlüğünde 6.6 inçlik IPS LCD ekranla gelecek olan Xiaomi Redmi 9 kutudan ilk çıktığında MIUI 12 destekli Android 10 ile çalışacak. Xiaomi Redmi 9 fiyatı ise henüz netleşmiş değil.

Şunu da dip not olarak belirtmek gerekiyor. Artık 2000 TL altına yeni bir telefonun çıkmasını beklemek çok da gerçekçi olmayacaktır. Dolayısıyla Redmi 9 Türkiye fiyatı da 2500 TL ile 3000 TL arasında olabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar