6000 mAh Bataryaya Sahip Tecno Spark Power 2 Tanıtıldı 6000 mAh Bataryaya Sahip Tecno Spark Power 2 Tanıtıldı

6000 mAh Bataryaya Sahip Tecno Spark Power 2 Tanıtıldı


Kısa bir süre ülkemizde de kurumsal olarak hizmet vermeye başlayan Tecno, fiyat performans odaklı yeni ürününü tanıttı.

Hali hazırda ülkemizde hayli kısıtlı bir model yelpazesine sahip olan Çinli üretici, 6000 mAh'lık bataryası ve uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Tecno Spark Power 2 isimli modelini teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu.

Tecno'nun orta segmentteki yeni modeli MediaTek tarafından geliştirilen Helio P22 yonga setinden güç alıyor. Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 64GB.

1640 x 720 piksel çözünürlüğünde 7 inçlik hayli büyük bir ekrana sahip olan telefonda damla çentik tasarımı tercih edilmiş. 

Ön yüzde bulunan 16MP'lik selfie kamerasına arka yüzdeki 16MP + 5MP + 2MP + 2MP'lik dörtlü ana kamera modülü eşlik ediyor.

Tecno Spark Power'ın en çok dikkat çeken özelliği ise pil kapasitesi. Çinli üretici bu modelinde 6000 mAh'lık devasa bir bataryaya yer vermiş. 

Kutudan çıktığında HiOS 6 destekli Android 10 ile çalışacak olan telefonun fiyatı da hayli etkileyici.

İlk etapta yalnızca Hindistan'da satışa çıkacak olan Tecno Spark Power 2 fiyatı yalnızca 130 dolar yani takribi olarak 870 TL. Peki bu telefon ülkemize gelirse kaç TL'den satılır?

Malum Hindistan'da da vergiler hayli yüksek. Dolayısıyla bu telefonun Türkiye'deki fiyat etiketi de 1500 TL'yi geçmeyecektir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar