70 Bin TL'ye Volkswagen Gol'mü? 70 Bin TL'ye Volkswagen Gol'mü?

70 Bin TL'ye Volkswagen Gol'mü?


Ülkemizde de geniş bir kitleye hitap eden Volkswagen, gelir düzeyi son derece düşük olan Güney Amerika’da oldukça uygun fiyatlı bir model olan Gol’ü satışa sundu. Evet yanlış yazmadık. Golf değil Gol.

Bu aracın fiyatı yaklaşık olarak 6990 dolar. Yani günümüz kuruyla hesapladığımızda 50.000 TL civarında bir rakama denk düşüyor. Şili’deki vergileri fiyattan düştüğümüzde aracın normal satış fiyatının 5873 dolar olduğunu görüyoruz. Yani bu otomobil ülkemizde satışa sunulsaydı, vergiler dahil edilmeden yaklaşık olarak 40.000 TL gibi bir fiyata satılacaktı.

Şimdi bu 40.000TL’nin üzerine yüzde 50 ÖTV ve yüzde 18 KDV’yi ekliyoruz. Ortaya yaklaşık olarak 70.000 TL’lik bir etiket çıkıyor. Yani Volkswagen Gol ülkemizde satışa çıkarsa 70.000 TL gibi günümüz için muazzam sayılacak bir etikete sahip olacak.

Peki bu fiyata satılacak bir Volkswagen kullanıcılarına neler sunacak? Elbette bu otomobilde son teknoloji Volkswagen motorları kullanılmıyor. Volkswagen Gol modelinde 102 beygirlik 1.6 atmosferik motor yer alıyor. Bu motor 5 ileri manuel şanzuman ile desteklenmiş.

Volkswagen Gol Trendline, Comfortline ve Highline seçenekleriyle satışa sunuldu. Trendline yani giriş ve en ucuz modelde ön iki cam otomatik olarak geliyor. Ayrıca merkezi kilit ve manuel klima da var.

Tamam belki çok dolu değil. Lakin 70.000 TL’ye satışa sunulsa muhtemelen Türkiye’de peynir ekmek gibi satılır. Zira hali hazırda boş Egea modeli için bile 100.000 TL’ye yakın paralar isteniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar