Xiaomi 16GB RAM İçin Kolları Sıvadı Xiaomi 16GB RAM İçin Kolları Sıvadı

Xiaomi 16GB RAM İçin Kolları Sıvadı


Son dönemde akıllı telefon üreticileri RAM miktarlarını arşa yükselttiler. Hali hazırda 12GB RAM’e sahip pek çok model satılmakta. Hatta bu modellerden bazıları orta segmente hitap ediyor. Yani artık 12GB RAM kullanımının yaygınlaştığını söyleyebiliriz.

Görünen o ki önümüzdeki dönemde 16GB RAM kullanımı da hayli yaygınlaşmış olacak. Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Digital Chat Station, başta Xiaomi olmak üzere bazı markaların bu alanda ciddi adımlar attığını belirtiyor.

Son sızdırılan raporlara göre Xiaomi’nin RAM tarafındaki tedarikçisi olan Micron, 16GB RAM yongaları üretmek için kolları sıvadı. Micron’un bu yongalar için ilk müşterisi ise Xiaomi olacak.

Çinli üreticinin bahse konu 16GB’lık RAM’i hangimodelinde kullanacağı şu anda merak konusu. Çünkü daha önce de Mi Mix Alpha’nın 16GB RAM ile geleceği iddia edilmiş, lakin bu iddialar doğru çıkmamıştı.

Öte yandan Samsung da geçtiğimiz Şubat ayında LPDDR5 destekli 16GB RAM üretiminin startını verdiğini duyurmuştu.

Görünen o ki 2021 RAM tarafında yeni bir rekabet sayfasına daha sahne olacak. Muhtemelen önümüzdeki yıl 16GB RAM’e sahip model sayısında da önemli bir artış yaşanacaktır. Şimdiki tablo Xiaomi ve Samsung’un bu kulvarda rakiplerinin önünde olduğunu gösteriyor.

Tabi ki bir telefonda 16GB RAM’e ne derece ihtiyaç olduğu da başka bir soru işareti.

Yorum Gönder

0 Yorumlar