5.4 İnçlik iPhone 12'nin Ekranı Ortaya Çıktı 5.4 İnçlik iPhone 12'nin Ekranı Ortaya Çıktı

5.4 İnçlik iPhone 12'nin Ekranı Ortaya Çıktı


Apple yeni nesil iPhone modeli için hazırlıklarını tamamladı. Bu sene 4 farklı iPhone modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Cupertino merkezli şirket, şimdiden fanlarını heyecanlandırmış durumda.

İddialara göre Apple yeni nesil iPhone modellerinde uzun çentik tasarımından kısmen kurtulacaktı. Lakin geçtiğimiz gün sızdırılan 5.4 inçlik iPhone ekranına bakacak olursak bu iddiaların asılsız olduğunu görebiliriz.

Dilerseniz sızdırılan 5.4 inçlik iPhone 12 ekranına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sızdırılan görselde de görüldüğü üzere 5.4 inçlik iPhone 12 ekranında klasik çentik tasarımı aynen duruyor. Bu da şu anlama geliyor. Apple 3 yıllık çentik tasarımını kullanmaya devam edecek. Yani çentik tarafında herhangi bir küçülme vs. söz konusu değil.

Açık konuşmak gerekirse Steve Jobs zamanında Apple yeniliklere öncü olan bir şirketti. Şimdi ise işler değişti. Genele bakıldığında Apple taklit edilen firmadan ziyade taklit eden bir şirkete dönüştü.

Rakipleri tasarım anlamında dağları aşarken, Apple düz yolda şaşmış durumda. Muhtemelen önümüzdeki yıl bazı üreticiler artık ekran altı kamera kurulumuna geçecekler.

Fakat Apple çentikli tasarım çizgisinden hala vazgeçmiş değil. Öyle görünüyor ki Apple nasıl olsa, ne yapsam satılıyor mantığıyla hareket ediyor. Bu durumun kesinlikle yanlış olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Lakin Apple'ın yeni çıkan iPhone modellerinin de her defasında yok sattığı bir gerçek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar