Samsung Galaxy Note 20 Ultra Fiyatı Ortaya Çıktı Samsung Galaxy Note 20 Ultra Fiyatı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Fiyatı Ortaya Çıktı


Teknoloji dünyasının dev ismi Samsung, yeni amiral gemi modellerini tanıtacağı güne kadar oldukça ağzı sıkı bir politika izliyor. Ancak yine de ortaya çıkan sızıntılar modellerin özellikleri hakkında bizlere gereken bilgiyi veriyor. Şimdiye kadar paylaşılan bilgilerde Galaxy Note 20 ailesinin 12 GB ve 16 GB RAM kapasiteleri ile satışa sunulacağı ortaya çıkmıştı. Kamera, depolama, batarya ve daha pek çok konuda bilgi sahibi olduğumuz telefonların fiyatları da tanıtım gününe bir ay kala sızdırıldı. Fiyat konusunda giderek daha agresif bir politika yürüten Güney Kore menşeli şirketin bu sefer çizgiyi biraz aştığını söyleyebiliriz

Galaxy S20 serisinde beklenen satış rakamlarından oldukça uzakta kalan Samsung, bu telefonlarda başarıyı yakalayamamıştı. Yeşil ekran sorunu ve kamera performansı ile sık sık gündeme gelen Galaxy S20 ailesinin fiyatları da yüksek olunca tüketici bu telefonlardan uzak kalmayı tercih etmişti. Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi en çok tutulan Note serisinden bu anlamda umutlu olsa da satışlar gene olumsuz etkilenebilir. Zira Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra, dudak uçuklatan fiyat etiketleri ile tüketiciyi kendinden soğutabilir.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 10 949 Euro, Galaxy Note 10 Plus ise 1.099 Euro'dan raflardaki yerini almıştı. Bu sene sahneye çıkacak olan Galaxy Note 20 1.249 Euro'dan, Galaxy Note 20 Ultra ise 1.449 Euro'dan alıcı bulacak. Bu fiyatları güncel kur ile değerlendirdiğimizde vergisiz hali ile ortaya 11.000 TL'den fazla bir bedel çıkıyor. Ülkemizde uygulanan vergi politikaları da dikkate alındığında bunun üzerine birkaç bin TL daha koymamızda fayda var. Dolayısıyla telefonların ülkemiz tüketicileri için yine çok uçuk seviyelerde çıkacağı aşikar.

Yorum Gönder

0 Yorumlar