Ve Netflix'ten Açıklama Geldi! Netflix Türkiye'den Çekiliyor mu?

Ve Netflix'ten Açıklama Geldi! Netflix Türkiye'den Çekiliyor mu?


Son günlerde RTÜK ile yaşadığı anlaşmazlıklar ortaya çıkan popüler dizi, film ve belgesel içerik platformu Netflix, Türkiye'den çekilecek iddiaları ile bir süredir sosyal medya gündemini meşgul ediyor. Gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından ülkemizden çekileceği iddia edilen Netflix'in son günlerde çıkan haberlere ilişkin suskunluğunu koruması da kafalardaki soru işaretlerini arttırıyordu. Popüler platform sonunda birinci ağızdan duruma netlik kazandırdı ve gündemlerinde çekilme gibi bir konunun olmadığını ifade etti.

Netflix ülkemizdeki abone sayısını giderek arttırıyor. Özellikle pandemi dönemi ile beraber insanların evlerine tıkılıp kalması, bu tarz mecralara olan talebi de gittikçe yukarı çekiyor. Bu durumdan şimdiye kadar fazlasıyla yararlanan platform, salgın sürecinde karını arttırmayı başaran ender projelerden biri olarak görülüyor. İşte tam da işler yolunda giderken son zamanlarda bir söylentidir aldı başını gitti. Gazeteci Cüneyt Özdemir'in iddiası, sosyal medyayı fazlasıyla salladı ve Twitter'da günlerce Trend oldu.

Konu hakkında günlerdir sessizliğini koruyan Netflix, sonunda bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Türkiye'den çıkma gibi bir durumun söz konusu olmadığının altı çizildi. Açıklamanın tamamı şu şekilde: “Netflix olarak Türkiye'deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Yorum Gönder

0 Yorumlar