Asus ZenFone 7 Tasarımı Ortaya Çıktı Asus ZenFone 7 Tasarımı Ortaya Çıktı

Asus ZenFone 7 Tasarımı Ortaya Çıktı


Akıllı telefon sektöründe rekabetin gerisinde kalmış olmasına rağmen yeni telefonlar ile karşımıza çıkan Asus’un yeni amiral gemisini 26 Ağustos tarihinde tanıtacağını sizlere duyurmuştuk. Asus Zenfone 7 tasarımı gün yüzüne çıktı.

Zenfone 7, oyun odaklı ROG Phone 3’ten sonra şirketin bu sezonda tanıttığı ikinci amiral gemisi olacak. Bir Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımlar cihazın tasarımını gözler önüne serdi.

Daha önce sizlerle paylaştığımız tahminler doğru çıktı. Yani Zenfone 6 ile benzer şekilde cihazda ön kamera bulunmuyor. Kendinizi çekmek istediğinizde arka kamera yerinden otomatik olarak çıkarak ön tarafa dönüyor.

Açılır kamera mekanizmasına sahip telefonlara kıyasla en büyük avantaj, birden fazla kameranın ön tarafta da kullanılabiliyor olması. Zenfone 7’de üç kamera yer alacak. Henüz kamera özellikleri bilinmiyor olsa da, bunların ana, ultra geniş açılı kamera ve derinlik sensörü olduğu dile getiriliyor. Parmak izi okuyucu ise yan tarafta güç butonuna entegre bir şekilde karşımıza çıkacak. Bunun en büyük nedeni, LCD panellerde parmak izi okuyucunun tercih edilmemesi.

Roland Quandt’a göre Asus Zenfone 7, Snapdragon 865 / 865 Plus işlemciden güç alacak ve 5000 mAh pil ile gelecek. 6 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip olan modelin 499 Euro, 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip olan modelin ise 549 Euro fiyata sahip olacağı iddia ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar