Samsung Galaxy Note 20 Ultra Kamera Sorunu Ortaya Çıktı Samsung Galaxy Note 20 Ultra Kamera Sorunu Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Kamera Sorunu Ortaya Çıktı


Akıllı telefon pazarının lider üreticilerinden birisi olan Samsung, hatırlayacağınız üzere 5 Ağustos tarihindeki etkinlikte yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modellerini tanıtmıştı. Ülkemizde de hali hazırda ön siparişte olan telefonları edinen yurt dışındaki kullanıcılar, özellikle Note 20 Ultra modelinde ortaya çıkan büyük bir sorun ile yüzleşmek durumunda kaldı. Söz konusu cihazın sahipleri, telefonun arka kamerasında buğulanma sorunu olduğunu fark etti.

Samsung için Galaxy Note 20 ailesi ayrı bir önem taşıyor. Zira Güney Kore merkezli şirketin S20 modelleri istenilen satış başarısından çok uzakta kalmıştı. Bu bakımdan yeni amiral gemi modellerinin adeta üzerine titreyen şirketi şoke eden bir olay gündeme geldi. Buna göre Galaxy Note 20 Ultra'yı satın alan kişiler, telefonun arka kamerasında buğulanma sorunun yaşandığını bildirdi. Hemen olayı araştırmaya başlayan Samsung yetkilileri her ne kadar bu durumun aşırı sıcaklık değişikliklerinde yaşandığını bildirseler de kullanıcılara göre bu günlük yaşamda sık sık telefonun başına geliyor.

İşin kötü yanı şirketin bunu yazılım ile beraber çözme ihtimali de bulunmuyor. Zira bu donanımsal bir hatadan kaynaklı. Bir başka kötü olan nokta ise telefonun kamerası dışarıdan değil iç taraftan buğulanıyor ve kullanıcıların kamerayı silip devam etme gibi bir şansı da bulunmuyor. Bu bakımdan ne olacağı konusunda henüz kimsenin bir fikri yok. Ayrıca Samsung da henüz bu telefonlar için değişim ya da para iadesi gibi bir uygulamaya gitmiş değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar