Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Z Flip Lite Ortaya Çıktı Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Z Flip Lite Ortaya Çıktı

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy Z Flip Lite Ortaya Çıktı


Akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden biri olan Samsung, katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında da lider isimlerden biri. Zaten bu yeni pazarda Huawei, Motorola ve Samsung olmak üzere 3 farklı üretici yer alıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda katlanabilir ekrana sahip model sayısı da artacaktır. Lakin şu anda pazar yükünü Samsung’un çektiği söylenebilir.

Kısa bir süre önce Z serisindeki amiral gemisi modeli olan Fold 2’yi tanıtan Samsung, bu teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyor.

Malum hali hazırda katlanabilir ekrana sahip modellerin fiyatları bir hayli yüksek. Zira Samsung yıl içerisinde Z Flip modelini ülkemizde 15.000 TL’den satışa çıkarmıştı. Fold modeli ise Türkiye’ye gelmedi.

Yurt dışına baktığımızda da katlanabilir ekranlı modellerin fiyatları, en pahalı amiral gemisi cihazlardan bile daha yüksek. Dolayısıyla bu cihazların ulaşabildiği kitleler de hayli sınırlı.

Bu durumu göz önüne alan Samsung daha ucuz bir model için kolları sıvadı. Geçtiğimiz gün Wi-Fi Alliance’da ortaya çıkan bu modelin Galaxy Z Flip Lite olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Z Flip ile aynı tasarım hatlarına sahip olması beklenen Lite modelde teknik özellikler tarafında bazı kısıtlamalara gidileceği düşünülüyor. Sonuç olarak Samsung’un ortaya çıkaracağı etiket ise 1000 dolar civarında olacak.

Yani uygun fiyatlı modelin ülkemizdeki satış fiyatı yine 10.000 TL’nin altına düşmeyecektir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar