Vivo X50 Lite Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı Vivo X50 Lite Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı

Vivo X50 Lite Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı


Türkiye pazarına gireceğini açıklayan Vivo, 26 Ağustos’ta düzenleyeceği bir etkinlikle ülkemizde satışa sunacağı modelleri tanıtacaktı. Lakin Vivo daha etkinliği düzenlemeden bazı online satış kanalları Vivo modellerini satışa koydu. Böylece Vivo Türkiye grubunun ülkemizde satacağı ilk model ve fiyatı da ortaya çıkmış oldu.

Türkiye pazarında uygun fiyatlı f/p modelleri satarak Xiaomi’ye rakip olmayı hedefleyen Çinli üreticinin ilk adımı da bu tezi kanıtlar nitelikte. Zira Vivo’nun ülkemizde satışa sunduğu ilk model olan X50 Lite fiyat ve performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Vivo X50 Lite Türkiye fiyatı ile ilgili detaylara geçmeden önce telefonun özelliklerinden biraz bahsedelim.

Bu yılın Mayıs ayında satışa sunulan Vivo X50 Lite gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 665 yonga setinden alıyor. Sistemini 8GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 128GB.

Cihazda damla çentik tasarımına sahip 1080 x 2340 piksellik 6.38 inçlik AMOLED ekran bulunuyor. Bu ekranın gövdeye oranı ise yüzde 83.4 seviyelerinde.

Telefonun arka yüzünde 48MP’lik geniş açılı kameraya 8MP’lik ultra geniş açı, 2MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik kamerası eşlik ediyor. X50 Lite’ta bulunan ön kameranın çözünürlüğü ise 16MP.

4500 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir bataryayla gelen telefon 18W hızlı şarj teknolojisini de destekliyor. Kutudan ilk çıktığında Funtouch 10 destekli Android 10 ile çalışan telefon özellikleriyle dikkat çekiyor.

Vivo X50 Lite Türkiye fiyatı hali hazırda 3599 TL olarak belirlenmiş. Telefonun özellikleriyle fiyatını karşılaştırdığımızda Xiaomi ve Honor gibi isimlere rakip olacağını söylemek mümkün.

Yorum Gönder

0 Yorumlar