Xiaomi Redmi 9 Prime Geliyor! Özellikleri Şu Şekilde Olacak Xiaomi Redmi 9 Prime Geliyor! Özellikleri Şu Şekilde Olacak

Xiaomi Redmi 9 Prime Geliyor! Özellikleri Şu Şekilde Olacak


Orta menzil için piyasaya sürmüş olduğu modelleri ile adından sıkça söz ettiren Xiaomi, yeni bir telefon için hazırlık yapıyor. Şirketin yeni telefonunun ismi ise Redmi 9 Prime olacak gibi gözüküyor. Telefonun özelliklerine baktığımızda ise cihazın uygun fiyatlı olacağını net bir şekilde görebiliyoruz. Ayrıca söz konusu modelin şimdilik Hindistan pazarı için piyasaya çıkacağını da şimdiden ifade etmiş olalım. İşte karşınızda bütçe dostu Xiaomi Redmi 9 Prime!

Telefon gücünü MediaTek tarafından üretimi gerçekleştirilen Helio G80 yonga setinden alıyor. 6.53 inç boyutunda olan bir ekran paneli ile gelecek olan modelin ön kısımda yer alan selfie kamerası ise 8MP çözünürlüğünde. Arka tarafta ise dörtlü kamera kurulu söz konusu. Cihazın sırtındaki 13MP'lik ana kameraya 8MP’lik geniş açı, 5MP’lik makro ve 2MP’lik derinlik sensörü eşlik ediyor. Çin merkezli akıllı telefon üreticisinin yeni modeline koyduğu batarya kapasitesi ise 5.020 mAh. Ayrıca telefona 18W hızlı şarj desteği de verilecek.

Demin de ifade etmeye çalıştığımız gibi telefonun şimdilik Hindistan pazarında çıkacağını söyleyebiliriz. Cihazın ülkemize gelip gelmeyeceği hakkında ise henüz net bir bilgi söz konusu değil. Ancak yine de dökülen dedikodulara baktığımızda Xiaomi Redmi 9 Prime yakın zamanda Avrupa'da boy gösterecek ve sonrasında da Türkiye pazarına giriş yapacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar