Bluetooth Kullananlar Dikkat! Tehlike Altındasınız

Bluetooth Kullananlar Dikkat! Tehlike Altındasınız


ABD'nin Purdue Üniversitesi’nde bir araştırma ekibi Bluetooth üzerinden önemli bir güvenlik açığı tespit etti! İddia doğru ise milyarlarca cihaz risk altında! 

Amerika Birleşik Devletleri’de yer alan Purdue Üniversitesi’nde bir araştırma ekibi Bluetooth üstünden milyarlarca cihazın risk altına sokacak bir güvenlik açığının olduğunu tespit etti!

Günümüzün birçok ânında, çeşitli amaçlar için kullandığımız milyarlarca akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve ekosistem cihazı gibi teknolojik cihazlar mevcut ve bu cihazlar Bluetooth teknolojisini kullanıyor. Ancak BLESA (Bluetooth Low Energy Spoofing Attack) isimli yeni bir saldırı türünün, tüm Bluetooth cihazların güvenliğini tehlikeye attığı ortaya çıktı. Araştırmacılar, BlueZ (Linux tabanlı IoT cihazları), Fluoride (Android) ve iOS BLE yığınlarının BLESA saldırısına karşı savunmasız olduğunu keşfetti.

Araştırmacı ekip tarafından yapılan açıklamada; ''Bluetooth üzerinde 'BLESA' isimli bir saldırı türü tespit ettik, hackerlar bu yöntemle birlikte cihazlara sahte veriler gönderebiliyor ve bu durum milyarlarca cihazın risk altında olduğunu gösteriyor'' ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar