LG Q42 Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri LG Q42 Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri

LG Q42 Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri


Akıllı telefon pazarının ayakta kalmaya çalışan markalarından birisi olan LG, üretmeye devam ediyor. Şirketin şu andaki ana planı, uygun fiyatlı modelleri piyasaya sürerek pastadaki payını arttırmak. Bir zamanların en popüler modellerini üretmeyi başaran Güney Kore merkezli teknoloji devinin eski parlak günlerine ne zaman döneceği ise bilinmezliğini koruyor. Tüm bunların ışığında LG, yeni akıllı telefon modelini sessiz sedasız bir şekilde tanıttı. İşte karşınızda LG Q42.

LG Q42 hakkında ilk söyleyeceğimiz şey alışılagelmişin dışında olan tasarım yapısı. Telefon arkasında üretici firma tarafından yapıştırılmış olan bir çıkartma ile geliyor. Buradaki amaç ise kullanıcının istediği zaman bu çıkartmayı değiştirmesi ve tasarımı kendisi belirlemesi. Bu anlamda LG'nin ilginç işlere imza atmaya devam ettiğini net bir şekilde söyleyebiliriz.

İsterseniz şimdi gelelim özelliklere. Telefon gücünü MediaTek üretimi olan Helio P22 işlemcisinden alıyor. Ayrıca bu işlemciye 3 GB RAM kapasitesi ve 64 GB dahili depolama alanının eşlik ettiğini de ifade etmiş olalım. 6.6 inçlik bir ekran paneli ile gelen cihazın 4.000 mAh'lik bir bataryaya ev sahipliği yapması da kullanıcılarını tatmin edecek bir özelliği olarak ön plana çıkıyor.

LG Q42 arka tarafında ise dörtlü kamera kurulumuna sahip. Bu bölümde 13MP'lik ana kameraya, 5MP süper geniş açılı kamera, 2MP'lik makro lens ve 2MP'lik derinlik sensörü eşlik ediyor. Ön kısımdaki delikte ise 8MP çözünürlüğündeki bir selfie kamerası bulunuyor. Her ne kadar modelin fiyatı henüz belli olmasa da özellikleri baz alındığında uygun fiyatlı olacağı konuşuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar