Netflix "Minnoşlar" Filmini Türkiye'deki Platformundan Kaldırdı Netflix "Minnoşlar" Filmini Türkiye'deki Platformundan Kaldırdı

Netflix "Minnoşlar" Filmini Türkiye'deki Platformundan Kaldırdı


Geçtiğimiz günlerde hem Türkiye hem dünyada büyük yankı uyandıran Netflix'te 9 Eylül'de yayınlanacak olan Minnoşlar (Cuties) filmi yayından kaldırıldı. Konuyla ilgili resmi açıklama yapan Netflix, filmin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Muhtemelen film bir daha Türkiye'de yayınlanmayacak.

Açıklama şu şekilde geldi;

Konuyla ilgili resmi bir yazılı açıklama yapan Netflix Minnoxlar filminin yayın tarihini ertelendiğini duyurdu:

“RTÜK’ün Cuties/Minnoşlar filmine yönelik taleplerini değerlendirdiğimiz bu süreçte, filmin Türkiye’deki yayın tarihini erteleme kararı aldık.”

Saygılarımızla,

Netflix'te 9 Eylül'de yayınlanacak olan Minnoşlar (Cuties) filminde pedofili öğeleri olduğu için sosyal medyada hem dünyada hem Türkiye'de büyük tepki çekmişti. Tepkiler üzerine açıklama yapan Netflix, filmin tanıtımında yer alan 'dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur' ifadesini değiştirmiş, ancak filmin vaad edilen tarihte gösterimde olacağını açıklamıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Netflix'te, 9 Eylül 2020 itibariyle yayınlanmaya başlanacak olan ve 11 yaşındaki bir çocuğu konu alan filme ilişkin yazılı bir açıklama yapmış ve film ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması için RTÜK'e başvuruda bulunmuştu. RTÜK'ten yapılan Netflix'e yapılan uyarıda "Çocuk istismarı iddiasıyla tartışılan film kaldırılsın" ifadelerine yer verildi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar