Yeni ipad Air Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı Yeni ipad Air Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı

Yeni ipad Air Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri ve Fiyatı


Tablet pazarının tartışmasız lideri olan Apple yeni iPad Air modelini tanıttı. Sızdırılan raporlarda olduğu gibi köşeli hatlarla karşımıza çıkan yeni iPad modeli Apple’ın özel olarak tasarladığı A14 yongasıyla gelecek.

USB – C bağlantısıyla gelen yeni iPad Air 10 kat daha hızlı veri transferi imkanı sunuyor. Apple’ın yeni tabletiyle sunduğu ilkler bu kadarla sınırlı değil. TouchID iPad Air ile ilk kez güç butonuyla birleştiriliyor. Bilindiği üzere bu tarz bir tasarım daha çok Android tarafındaki telefon ve tabletlerde karşımıza çıkıyordu.

Apple da ilk defa TouchID teknolojisini güç butonuyla birleştirmiş durumda. 10.9 inçlik Liquid Retina ekran ile gelecek olan tabletin ön kısmında 7, arka kısmında ise 12MP’lik kamera yer alıyor.

10 saatlik pil ömrü sunan tablette Wi-Fi 6 teknolojisinden yararlanılmış. Magic Keyboard ve Apple Pencil desteğinin de bulunduğu tablet 16 çekirdekli naural engine teknolojisiyle de göz kamaştırıyor.

5nm teknolojisiyle üretilen A14 yongası içerisinde bulundurduğu 11.8 milyar transistör sayesinde saniyede 11 trilyon işlem gerçekleştirebiliyor.

Apple yetkilileri iPad Air’in hızlı yapısı sayesinde normal bir iş laptop’undan 2 kat hızlı olduğunu belirtiyorlar. Bunun yanında çok daha ince ve hafif olması da cabası

iPad Air'in başlangıç fiyatı ise 599 dolar olarak açıklandı. Yeni nesil iPad Air'in Türkiye fiyatı ise 5.799 TL'den başlıyor. 

Açıkçası bu fiyat Apple'a göre hayli uygun diyebiliriz. Malum tabletler telefonlarla aynı kategoride değil. O yüzden de iPad modelleri iPhone modellerine nazaran daha uygun etiketlere sahipler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar